Wieliszew: 8 milionów z Unii na budowę kanalizacji

We wtorek, 31 marca 2015r., w Urzędzie Marszałkowskim Wójt Gminy Wieliszew Paweł Kownacki podpisał umowę na ponad 8 mln złotych na refinansowanie budowy kanalizacji w Łajskach i wodociągu w środkowej i zachodniej części Gminy Wieliszew.

Paweł Kownacki Wójt Gminy Wieliszew, Adam Struzik – Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Leszek Ruszczyk Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego podpisali umowę na dofinansowanie projektu pn. „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w Gminie Wieliszew” złożonego przez gminę Wieliszew w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013, Działanie 4.1 Gospodarka wodno-ściekowa.

Gmina Wieliszew już w 2009 r. wnioskowała o środki na realizację projektu, niestety nie udało się ich pozyskać. W związku z ogłoszonym w ubiegłym roku konkursem władze gminy postanowiły ponownie zawnioskować o środki. Tym razem ze skutkiem pozytywnym.

Całkowita wartość projektu to 16.553.333,78 zł, z czego 8.276.666,89 zł wynosi dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej.
Projekt obejmuje zrealizowane już przez Gminę Wieliszew inwestycje: Wodociągowanie środkowo-zachodniej części Gminy Wieliszew oraz Budowę kanalizacji w miejscowości Łajski etap I i II.

IMG_4086

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.