Wieliszew: 16 latek uciekał autem przed policją

Po pościgu funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego legionowskiej komendy zatrzymali do kontroli kierującego fordem. Nie kryli zdziwienia kiedy za kierownicą zobaczyli młodego chłopaka. Okazało się, że nie posiadający uprawnień do kierowania 16-latek przekroczył dozwoloną prędkość na terenie zabudowanym o 57 km/h i nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Po północy policjanci z drogówki w Michałowie-Regionowie na ul. Warszawskiej namierzyli forda, który jechał z prędkością 117 km/h w obszarze zabudowanym. Kiedy mundurowy dał znak do zatrzymania kierujący nie zastosował się do jego polecenia. Po pościgu w Zegrzu w okolicach ronda udało się zatrzymać auto do kontroli.

Ku zdumieniu policjantów za kierownicą siedział młody chłopak. Nie posiadał on przy sobie dowodu rejestracyjnego od pojazdu. Okazało się również, iż kontrolowany nie ma uprawnień do kierowania pojazdami, bo jest za młody- ma 16 lat. Chłopak był trzeźwy. Wiózł ze sobą pasażera, kolegę.

W wyniku podjętych przez policjantów czynności ustalono, że ford należy do ojca chłopaka. 16-latek bez wiedzy rodzica wziął auto i postanowił sobie pojeździć. Samochód przekazano właścicielowi, który również został ukarany mandatem karnym za dopuszczenie do prowadzenia pojazdu na drodze publicznej osobę niemającą wymaganych uprawnień. Dla 16- latka przejażdżka skończyła się skierowaniem sparwy do Sądu Rodzinnego i Nieletnich.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.