Wchodził do otwartych domów i kradł

Policjanci z Nieporętu wspólnie z kryminalnymi z Legionowa ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży. 41-letni mężczyzna pod koniec listopada wykorzystując nieuwagę domowników, z niezamkniętych domów ukradł dwa portfele. Na wniosek śledczych, Prokuratura Rejonowa w Legionowie, wobec mieszkańca powiatu zastosowała dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju.

Pod koniec listopada policjanci z Nieporętu otrzymali dwa zgłoszenia dotyczące kradzieży. Łupem złodzieja padły portfele, bo właśnie te przedmioty pokrzywdzeni pozostawili w przedpokoju czy wiatrołapie. O ile w portfelach nie było większej gotówki, o tyle pokrzywdzeni utracili dokumenty.

Sprawą zajęli się śledczy z Nieporętu, w czynności poszukiwawcze złodzieja zaangażowali się również policjanci z wydziału kryminalnego legionowskiej komendy. Intensywna praca operacyjna już w zaledwie kilka dni po zgłoszeniu przyniosła zamierzone efekty. 41-latek został namierzony i zatrzymany przez kryminalnych na terenie Legionowa.

Zebrany przez dochodzeniowców materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 41-latkowi zarzutów kradzieży. Na wniosek funkcjonariuszy, prokurator zdecydował o objęciu mężczyzny dozorem policyjnym, mieszkaniec powiatu ma również zakaz opuszczania kraju. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Czynności w tej sprawie prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Legionowie.

Policja apeluje!
Pamiętajmy, aby nawet wtedy, kiedy całą rodziną jesteśmy w domu czy mieszkaniu, zamykać drzwi na klucz. W ten sposób uchronimy się przed wizytą „nieproszonego gościa”, który może pozbawić nas gotówki, bądź innych przedmiotów.

kom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.