Wakacje! Plaże nad Jeziorem Zegrzyńskim

Jezioro Zegrzyńskie to zbiornik retencyjny na Narwi, który od lat przyciąga turystów szukających aktywnego odpoczynku nad wodą. Od wiosny do późnej jesieni przyjeżdżają tu amatorzy żeglarstwa, windsurfingu, wioślarstwa, kajakarstwa i sportów motorowodnych. Najlepsze warunki do kąpieli i relaksu znajdziemy na południowym brzegu jeziora.

Dzika plaża w Nieporęcie
Za względu na łatwy dojazd z Warszawy najpopularniejszą miejscowością wypoczynkową nad jeziorem jest Nieporęt z popularną „Dziką plażą” z molo, alejkami spacerowymi, placem zabaw i siłownią na świeżym powietrzu.

Plaża jest wyposażona w sanitariaty i natryski; dostępna jest również wypożyczalnia rowerów, skuterów wodnych i kajaków. Nad bezpieczeństwem wypoczywających czuwają ratownicy WOPR.

W Nieporęcie działają także szkoły windsurfingowe i żeglarskie oraz wypożyczalnie łodzi, a w ośrodku wypoczynkowym Wodnik znajduje się przystań i restauracja z widokiem na jezioro.

Do Nieporętu można dojechać z Warszawy pociągami Kolei Mazowieckich i Szybkiej Kolei Miejskiej (linia S3 – Warszawa-Radzymin), a także autobusami linii 705 i 735 (z przystanku Metro Marymont) i 736 (z przystanku Warszawa Żerań FSO).

Kompleks Nieporęt-Pilawa
Kompleks Nieporęt-Pilawa w sąsiednich Białobrzegach to przestrzeń rekreacyjno-wypoczynkowa zajmująca duży grodzony teren. Największym jego atutem jest plaża oraz największa spośród wszystkich miejsc nad Zalewem Zegrzyńskim baza do uprawiania windsurfingu ¬– są tam szkółki windsurfingowe i wypożyczalnie sprzętu wodnego.

Na terenie kompleksu jest również port, gdzie cumują żaglówki i motorówki. Na młodszych czeka plac zabaw i skatepark. Gdyby ktoś miał ochotę zatrzymać się na dłużej, może wynająć pokój w jednym z domków położonych bezpośrednio nad brzegiem jeziorem.

Rewita i inne ośrodki wypoczynkowe
Na plaży przy ośrodku wypoczynkowym Rewita znajdują się boiska do gry w piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę oraz piłkę plażową, a także siłownia plenerowa i plac zabaw.

W marinie działa wypożyczalnia sprzętu wodnego, a w sąsiedztwie również punkt gastronomiczny i bar. W ośrodku Rewita także można skorzystać z noclegu. Uwaga: kąpielisko przy Rewicie nie jest strzeżone.

Inne ośrodki wypoczynkowe i hotele znajdują się także wśród lasów ciągnących się w stronę Ryni, która jest popularna szczególnie wśród amatorów sportów wodnych. W tamtejszym porcie znajduje się wyciąg kablowy dla narciarzy wodnych, wakepark, wypożyczalnia motorówek i żaglówek oraz strefa relaksu m.in. z polem do minigolfa i placem zabaw.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.