Utrudnienia w ruchu przy wiadukcie kolejowym na DK61

W ramach rozbudowy DK61 pomiędzy Legionowem a Zegrzem, budowany jest nowy obiekt kolejowy w Wieliszewie. Zaplanowane prace wymagają wprowadzenia czasowej organizacji ruchu w tym rejonie.

Ruch wahadłowy
Przez kolejne dwa tygodnie, od poniedziałku do piątku (3-7 i 10-14 października) w rejonie wiaduktu wyłączony z ruchu zostanie 1 pas. Oznacza to, że ruch odbywać się będzie wahadłowo, sterowany sygnalizacją świetlną, w czasie szczytów komunikacyjnych kierowany ręcznie. Prędkość zostanie ograniczona do 50 km/h.
Harmonogram wyłączenia pasa ruchu zakłada:
– od 3 do 7 października br. zamknięty pas w stronę Legionowa,
– od 10 do 14 października br. zamknięty pas w stronę Zegrza.

Zakres prac
Wykonawca będzie demontował szalunki i zabezpieczał spód ustroju nośnego konstrukcji obiektu przed korozją. Ponadto montowany będzie kolektor. Trwają prace związane z odwodnieniem obiektu. Pozostaje do wykonania odtworzenie torów, sieci: sterowania ruchem kolejowym i teletechnicznych oraz roboty wykończeniowe.

Kiedy ruszą roboty na pozostałym odcinku?
Na pozostałym odcinku DK61 pomiędzy Legionowem a Zegrzem prace będą mogły ruszyć po pozyskaniu decyzji o Zezwoleniu na realizację Inwestycji drogowej (ZRID). W tej sprawie Mazowiecki Urząd Wojewódzki prowadzi postępowanie administracyjne.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.