Uszkodzony pojemnik z nieznaną substancją. Duża akcja służb

W Stanisławowie Pierwszym w gminie Nieporęt, doszło do rozszczelnienia pojemnika z nieznaną substancją. Do zdarzenia doszło podczas budowy domu. Na miejscu interweniowała Straż Pożarna oraz Patrol Saperski. Z Warszawy przyjechała Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno Ekologicznego.

Do zdarzenia doszło przed godzina 13 we wtorek (4.06). Strażacy przybyli na miejsce zastali koparkę, która podczas kopania dołu, uszkodziła znajdujący się pod ziemią zbiornik, który po rozerwaniu zaczął dymić. Aby ustalić co za substancja się tam znajduje oraz czy zagraża okolicznym mieszkańcom, wezwano grupę chemiczną z JRG 6 w Warszawie. Strażacy ustalili, że w ziemi znajduje się fosfor. Na miejscu pojawił się Patrol Saperski. Żołnierze sprawdzili teren budowy ale nie znaleźli nic poza zabezpieczoną wcześniej lotką od pocisku.

Według wojskowych w przeszłości mógł nastąpić tu wybuch pocisku moździeżowego. Akcja służb zakończyła się po godzinie 18. Ziema została wykopana i zabezpieczona a właściciel posesji będzie musiał ją zneutralizować, aby nie doprowadzić do skażenia gleby.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.