„Ulica Szkolna” projekt z udziałem mundurowych

Legionowska profilaktyk i komendanci Straży Miejskiej wspólnie z Polskim Radiem Kierowców oraz Fundacją Ratownictwo Motocyklowe Polska w ramach projektu „Ulica Szkolna” udali się do Szkoły Podstawowej nr 7 w Legionowie. Tam spotkali się z uczniami, by wspólnie przeprowadzić zajęcia edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz pierwszej pomocy.

W Szkole Podstawowej nr 7 w Legionowie odbyły się zajęcia edukacyjne pod hasłem „Ulica Szkolna”, której inicjatorem było Polskie Radio Kierowców. Z zaproszenia na spotkanie bardzo chętnie skorzystała policjantka z Wydziału Prewencji oraz legionowska Straż Miejska. Mundurowi wspólnie z redaktorem Polskiego Radia Kierowców poruszali tematy bezpieczeństwa na drodze.

Uczniowie uzyskali wiedzę na temat właściwego korzystania z jezdni – zarówno przez pieszych, pasażerów, jak i rowerzystów. Dzieci zapoznały się również z przydatnym wyposażeniem zwiększającym bezpieczeństwo podczas jazdy na rowerze oraz hulajnodze. Uczyli się też odpowiedniego reagowania na zmieniające się sytuacje drogowe. W kolejnym etapie spotkania, przedstawiciele Fundacji Ratownictwo Motocyklowe Polska, przedstawili młodym słuchaczom zasady udzielania pierwszej pomocy.
Tego dnia uczniowie bez ograniczeń mogli korzystać z wiedzy ekspertów.

kom. Justyna Stopińska
zdjęcia SP 7 Legionowo

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.