Szkolenie zintegrowane zegrzyńskich terytorialsów

W dniach 19.09 – 02.10.br odbyło się szkolenie zintegrowane żołnierzy OT pełniących służbę w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki.

Szkolenie zintegrowane zamyka roczny etap szkolenia indywidualnego i w sposób praktyczny weryfikuje umiejętności żołnierzy OT przed rozpoczęciem kolejnego etapu szkolenia jakim jest szkolenie specjalistyczne. Jego celem jest podsumowanie i uporządkowanie nabytej wiedzy, którą żołnierze pozyskali w toku szkolenia na danym etapie. Terytorialsi uczestniczą w tego typu szkoleniu raz w roku.

Podczas dwutygodniowego szkolenia poligonowego zegrzyńscy terytorialsi doskonalili swoje umiejętności indywidualne. Poza egzaminem rocznym z wychowania fizycznego żołnierze musieli się zmierzyć z takimi zagadnieniami jak szkolenie strzeleckie w różnych warunkach, w tym z użyciem amunicji barwiącej, ewakuacja rannego z pola walki czy zajęcia z taktyki. Zwieńczeniem szkolenia była licząca 30 km pętla taktyczna.

tekst: kpt. Małgorzata NOWAK
zdjęcia: Ośrodek Szkolenia Kursowego CSŁiI

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.