Strażacy z Wólki Radzymińskiej walczą o 100 tysięcy złotych w konkursie. Liczą na Twój głos

Ochotnicza Straż Pożarna w Wólce Radzymińskiej (gmina Nieporęt) jako jedyna z naszego powiatu bierze udział w konkursie Amino. Producent zupek błyskawicznych przekaże pieniądze pięciu najpopularniejszym jednostkom. Przewidział też nagrody dla głosujących.

Blisko 50 jednostek OSP z całej Polski walczy o nagrodę główną – 100 tysięcy złotych, oraz 4 nagrody dodatkowe – po 10 tysięcy złotych każda. Z kolei spośród osób głosujących wylosowanych zostanie 100 szczęśliwców, którzy otrzymają po 100 złotych.

Gdyby z pomocą Czytelników udało się nam wygrać nagrodę główną, przeznaczylibyśmy ją na specjalistyczny sprzęt ratowniczy i środki transportu. Są to rzeczy bardzo potrzebne w działaniach ratowniczych, na które trudno jest pozyskać pieniądze z dotacji – tłumaczy Przemysław Urbaniak, prezes zarządu OSP w Wólce Radzymińskiej.

Z kolei mniejsza nagroda pozwoliłyby na zakup umundurowania i sprzętu ochrony osobistej.

Zwłaszcza pozyskanie mundurów galowych jest teraz kłopotliwe. A bez mundurów nie możemy kultywować tradycji, brać udziału w obchodach patriotycznych i kościelnych – mówi Olga Żbikowska, naczelniczka OSP w Wólce Radzymińskiej.

Żeby zgłosić swój udział w konkursie, strażacy musieli nagrać filmik pokazujący życie jednostki „od kuchni”. Wymaganiem organizatora było, żeby na nagraniu pojawiła się zupka Amino.

Pokazaliśmy strażacką codzienność, gdy syrena przerywa spokojny dzień i wzywa na akcję. Wtedy czas przyspiesza, nie myślimy o zmęczeniu i głodzie. Ale po ciężkiej pracy dobrze coś zjeść w dobrym towarzystwie. To może być zupka – śmieje się Wiola Burczyk, skarbniczka OSP i inicjatorka udziału jednostki w konkursie.

Jak wesprzeć strażaków?

Słój głos na OSP Wólka Radzymińska może oddać każdy dorosły. Wystarczy kupić 3 dowolne zupki Amino na jeden paragon, a następnie wejść na stronę strazacyamino.pl. Tam w Galerii należy znaleźć filmik OSP Wólka Radzymińska i zagłosować, rejestrując paragon. Każdy paragon bierze też udział w losowaniu 100 złotych dla głosującego. W głosowaniu i loterii można wziąć udział wielokrotnie – za każdym razem należy jednak przedstawić nowy paragon. Konkurs trwa do 30 czerwca, potem nastąpi ogłoszenie wyników.

Strażacy z Wólki Radzymińskiej zachęcają do oddania na nich głosu wszystkie osoby, dla których ważne jest bezpieczeństwo gminy Nieporęt i powiatu legionowskiego. Bo wygrana pozwoli kupić sprzęt, który będzie służył nam wszystkim.

Ochotnikom można też pomóc udostępniając ten artykuł, lub post z ich Facebooka czy filmik z TikToka.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid02FqQ53NY9KHjDsKpWkaQehaN7kjPMhQHrjoNPpqkstCkvw2otG1kfqoPofPz4Rbxtl&id=100064482830629

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.