W niedzielę wielkanocną (12.04) chwilę przed godziną 16 do dyżurnych Powiatowych Stanowisk Kierowania w Legionowie i Nowym Dworze Mazowieckim wpłynęły zgłoszenia o pożarze lasu w miejscowości Popowo Borowe i Stanisławowo na granicy dwóch powiatów. Na miejsce wysłano liczne zastępy gaśnicze.

Na miejscu okazało się, że jeden pożar zlokalizowany jest na terenie powiatu nowodworskiego a drugi legionowskiego. W związku z tym na miejscu pracowały zastępy z dwóch powiatów.

Pożarem w Popowie Borowym gm. Nasielsk zajęte było poszycie leśne na obszarze około 1000 metrów kwadratowych. W akcji gaśniczej brały udział zastępy z JRG Nowy Dwór Mazowiecki, OSP Nuna i OSP Jaskółowo. W Stanisławowie gm. Serock pożarem objęte było poszycie leśne na obszarze 500 metrów kwadratowych. W działaniach gaśniczych udział brały zastępy JRG Legionowo, OSP Stanisławowo, OSP Wola Kiełpińska i OSP Skrzeszew.

Oba pożary wybuchły w tym samym czasie w bliskiej odległości od siebie. Jakie były przyczyny pożaru? Pytanie to pozostaje bez odpowiedzi.

Podziel się z innymi