Spotkanie profilaktyczne na temat cyberprzemocy

Legionowska profilaktyk spotkała się z uczniami Szkoły Podstawowej EduSpektrum. Policjantka wyjaśniła czym jest cyberprzestępczość i cyberprzemoc. Wspólnie analizowano możliwości i korzyści jakie daje globalna sieć, ale również zagrożenia, jakie niesie ze sobą niewłaściwe posługiwanie się komputerem czy telefonem.

W Szkole Podstawowej EduSpektrum w Legionowie odbył się cykl spotkań prowadzony przez podkom. Agatę Halicką – policjantka, która na co dzień zajmuje się działalnością profilaktyczną w miejscowej komendzie.

Głównym tematem było coraz bardziej powszechne wśród dzieci i młodzieży zjawisko cyberprzemocy. Funkcjonariuszka uświadamiała użytkownikom komputera i Internetu, dlaczego ich bezpieczeństwo w sieci jest zagrożone bardziej niż innych. Opowiedziała, jakie negatywne skutki niesie zupełnie swobodne korzystanie z powszechnych w dzisiejszych czasach portali społecznościowych oraz komunikatorów internetowych i jak im zapobiec.

Policjantka zwróciła także uwagę, jaki wpływ na psychikę dorastających dzieci i młodzieży mają nieodpowiednie do wieku programy i gry komputerowe. Były także przestrogi o skutkach prawnych przestępstw w sieci. Uczniowie dowiedzieli się m.in. co grozi za rozpowszechnianie w Internecie materiałów bez zgody autora, umieszczanie obraźliwych i wulgarnych informacji, zdjęć czy filmów oraz nielegalne pobieranie muzyki i programów.

kom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.