Spotkania integracyjne w bibliotece

Legionowska biblioteka zaprasza na spotkania integracyjne dla obywateli Ukrainy, którzy obecnie przebywają w Polsce. W każdy wtorek i czwartek w godzinach 16:00-17:00, dzieci i dorośli mogą miło spędzić czas.

We wtorek 8 marca o godzinie 16:00 w budynku na ul. Kościuszki odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu spotkań integracyjnych organizowanych na terenie biblioteki. Tego dnia drugie piętro Poczytalni stało się miejscem międzynarodowych rozmów i zabaw. Dorośli przeszli do stołów, gdzie toczyły się dyskusje na temat edukacji oraz obecnego stan prawnego uchodźców. Na pytania gości odpowiadał zastępca prezydenta miasta Piotr Zadrożny, dyrektor biblioteki Tomasz Talarski oraz kierowniczka referatu kultury i współpracy Anna Szwarczewska. W komunikacji pomagał tłumacz, który wyjaśniał w jaki sposób zapisać dziecko do szkoły, gdzie się zgłosić i jak skorzystać z opieki lekarskiej.

Podczas, gdy dorośli rozmawiali na poważne tematy, w sali obok dzieci miały możliwość gry na komputerach. Do ich dyspozycji pozostawali też animatorzy zabaw oraz labrador – pies terapeutyczny, który pod opieką trenera bawił się z dziećmi, a który na co dzień pracuje w Urzędzie Miasta Legionowo.

To pierwsze z cyklu takich spotkań w bibliotece, które planowane są dwa razy w tygodniu, we wtorki i czwartki.

Zapraszamy obywateli Ukrainy (w każdym wieku), którzy obecnie przebywają w Polsce na cykliczne spotkania w Poczytalni w Legionowie. Dorośli będą mogli miło spędzić czas przy herbacie/kawie, a dla dzieci i młodzieży przygotujemy gry i zabawy. Będzie to okazja to osłuchania się z językiem polskim, poznania naszej kultury i nawiązania nowych znajomości. Spotkania będą się odbywały w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Tadeusza Kościuszki 8A, w każdy wtorek i czwartek w godzinach 16:00-17:00.

Запрошуємо громадян України (будь-якого віку), які зараз перебувають у Польщі, на циклічні зустрічі у Міській публічній бібліотеці у Легіоново. Дорослі зможуть приємно провести час за чаєм/кавою, а ми підготуємо ігри та розваги для дітей та підлітків. Це буде можливість познайомитися з польською мовою, пізнати нашу культуру та знайти нових друзів. Зустрічі відбуватимуться в Міській публічній бібліотеці за адресою вул.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.