Śmiertelny wypadek na obwodnicy Serocka

Minionej nocy na obwodnicy Serocka doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dzikiego zwierzęcia. Apelujemy o ostrożność i nie przekraczanie dopuszczalnej prędkości, w szczególności na drogach znajdujących się w pobliżu lasów, gdzie ryzyko wtargnięcia dzikiego zwierzęcia na jezdnię jest bardzo duże.

Na drogach powiatu legionowskiego często można zauważyć ustawiony drogowy znak ostrzegawczy „Uwaga dzikie zwierzęta” (A-18b), który ostrzega kierowcę, że ryzyko wbiegnięcia dzikiej zwierzyny na drogę jest większe niż w innych miejscach, ale także nakłada na niego obowiązek jazdy z zachowaniem szczególnej ostrożności. Jako kierowcy jesteśmy zobowiązani do zwolnienia i bacznego przyglądania się sytuacji na drodze. W każdej chwili musimy być gotowi do awaryjnego hamowania. Niestety niekiedy, pomimo zachowania wszelkich warunków ostrożności, nie udaje się uniknąć zderzenia z leśnymi zwierzętami.

Legionowscy policjanci, pod nadzorem prokuratury, ustalają dokładny przebieg oraz przyczyny śmiertelnego wypadku drogowego, do którego doszło dziś w nocy chwilę po1.00 na obwodnicy Serocka. Według wstępnych ustaleń Policji wynika, że 26-letni kierowca audi jadąc drogą krajową 61, w kierunku Pułtuska, uderzył w znajdującego się na jezdni łosia. Niestety w wyniku zdarzenia młody kierowca zginął na miejscu.

Apelujemy o zdjęcie nogi z gazu i zachowanie szczególnej ostrożności. Uważać należy w okolicach zalesionych lub tam, gdzie pobocza drogi porośnięte są wysoką trawą. W tych miejscach zbyt duża prędkość, nawet w przypadku zderzenia z małym zwierzęciem, może okazać się tragiczna w skutkach.

podkom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.