Skusił go plecak pozostawiony w Centrum Komunikacyjnym

Policjanci z legionowskiej patrolówki zatrzymali mężczyznę, który ukradł plecak z dokumentami, pieniędzmi i rzeczami osobistym pokrzywdzonego. Złodziej usłyszał już zarzut. Teraz za kradzież odpowie przed sądem.

W miniony poniedziałek dyżurny legionowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży. Jak wynikało ze zgłoszenia, złodziej skradł plecak pozostawiony przez pokrzywdzonego na ławce w poczekalni dworca PKP w Legionowie. W plecaku znajdowała się odzież, dokumenty oraz pieniądze. Pokrzywdzony wycenił straty na blisko 600 złotych.

Sprawą zajęli się policjanci wydziału kryminalnego, którzy szybko ustalili wizerunek i personalia sprawcy. Informacja ta trafiła do policjantów zespołu patrolowo-interwencyjnego, którzy już dwa dni po zdarzeniu zatrzymali w okolicach dworca podejrzanego o to przestępstwo 69-latka. Mundurowi odzyskali również dokumenty należące do pokrzywdzonego.

Mieszkaniec powiatu legionowskiego już usłyszał zarzut kradzieży. Za przestępstwo to 69-latek będzie tłumaczył się w sądzie, a grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

podkom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi

Zobacz również