Pilne
  • *** Legionowo: Roman Smogorzewski - 42,02%  , Bogdan Kiełbasiński - 22,94% , Andrzej Kalinowski - 21,26% , Ewa Milner-Kochańska - 13,77%  *** Serock: Artur Borkowski 58,73% - Anna Gajewska 41,27% *** Nieporęt: Powała Agnieszka 53,00% - Maciej Mazur 47,00% *** Wieliszew: Paweł Kownacki 61,96% - Artur Sierawski 38,04%  *** Jabłonna: Druga tura między Jarosławem Chodorskim 49,05% i Zbigniewem Garbaczewskim 22,65% ***                *** Legionowo: Roman Smogorzewski - 42,02%  , Bogdan Kiełbasiński - 22,94% , Andrzej Kalinowski - 21,26% , Ewa Milner-Kochańska - 13,77%  *** Serock: Artur Borkowski 58,73% - Anna Gajewska 41,27% *** Nieporęt: Powała Agnieszka 53,00% - Maciej Mazur 47,00% *** Wieliszew: Paweł Kownacki 61,96% - Artur Sierawski 38,04%  *** Jabłonna: Druga tura między Jarosławem Chodorskim 49,05% i Zbigniewem Garbaczewskim 22,65% ***

Skrzeszew: Wizyta Mikołaja w Szkole Podstawowej

W piękny sobotni wieczór – 5 grudnia 2015r. w barwach zachodzącego słońca sala gimnastyczna w szkole w Skrzeszewie wypełniła się po brzegi od ilości zgromadzonych osób, znowu zapachniało świeżą choinką i świątecznymi pierniczkami. Powodem była coroczna wizyta Skrzeszewskiego Mikołaja.

Spotkanie po raz kolejny było zorganizowane przez rodziców i zostało sfinansowane z funduszu sołeckiego wsi Skrzeszew. Lista uczestników do ostatniej chwili powiększała się z minuty na minutę. Olbrzymia żywa choinka szybko została przystrojona ozdobami, które dzieci wykonywały przy stolikach plastycznych. Moc nagród za udział w konkursach czekała na śmiałków, w tym dniu każdy wygrywał. Tradycyjnie wspólnie wykonano przestrzeń dla Mikołaja tym razem nieoczekiwanie powstało wielkie ekologiczne igloo z kartonów dla naszego gościa. Dzieci poznały się w innej jakże ważnej roli – tym razem – obdarowujących a nie tylko obdarowywanych. Dowiedziały się, że każdy może zostać Świętym Mikołajem bo wystarczy tylko zrobić dla kogoś coś dobrego, coś co płynie prosto z serca. Przy suto zastawionych stołach nie tylko dzieci ale i rodzice częstowali się licznymi słodkościami przygotowanymi przez siebie samych, gawędząc wesoło. Na scenie dzieci śpiewały świąteczne piosenki i kolędy. Atmosfera była ciepła i rodzinna.

I wreszcie pojawił się On … długo wyczekiwany Mikołaj … oczy dzieci zaświeciły się… z uśmiechem ale i lekkim niepokojem – czyżby każdy w duszy zastanawiał się … czy oby na pewno był grzeczny w tym roku? Mikołaj zwiedził wszystkie zakamarki, kąciki kreatywne przy których dzieci przygotowywały przepiękne ozdoby, dekorowały pierniczki. I tak się przy tym zmęczył, że przez chwilę odpoczywał nawet w baseniku z kuleczkami, przygotowanym dla najmłodszych uczestników, co wywołało burzę śmiechu. Wreszcie przy pomocy dzielnych śnieżynek Matyldy i Zuzi zakończył wędrówkę. Zadowolony usiadł na tronie i wesoło rozmawiając z dziećmi, wręczał prezenty.

Na zakończenie zgromadzeni głośnymi brawami podziękowali Mikołajowi za przybycie . Wykonano wspólne pamiątkowe zdjęcie. Następnie Mikołaj na pożegnanie nakazał zgromadzonym, żeby nadal byli grzeczni – to znowu pojawi się w Skrzeszewie za rok.

Wszystkim rodzicom za pomoc w organizacji imprezy, zwłaszcza: radnej Magdzie Donat za wsparcie i wiarę w tego typu inicjatywy, Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Skrzeszewie, Ani Zalewskiej za niezliczoną ilość słodyczy, zaprzyjaźnionej hurtowni książek
„MC-KWADRAT”, Agnieszce Wileńskiej za kolorowanki dla dzieci, Ani Demianiuk i Sylwii Ziółek za przepiękne pierniki i lukier, Paulinie Stachnik, Kasi Kiliś, Gosi Banach, Agnieszce Wojciechowskiej, Piotrowi Marońskiemu, Agacie Wiśniewolskiej-Kwiatkowskiej, Asi Pieńkos, Tomkowi Piwowarskiemu, Zuzi i Markowi Kowalikom, Anecie Góral i innym, serdecznie dziękują:

Organizatorzy: Ewa Raczkowska-Wojerska, Justyna Urgacz i Piotr Mostowiec

 

Tekst i foto: Piotr Mostowiec

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.