Skrzeszew: Nowy samochód ratowniczo – gaśniczy

W remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Skrzeszewie gm. Wieliszew, od miesiąca druhowie posiadają nowy samochód ratowniczo – gaśniczy marki MAN.

Nowy wóz, strażacy odebrali prosto z fabryki. Samochód posiada zbiornik na 3 tony wody oraz 300 litrów środka pianotwórczego. Od miesiąca brał już udział w 7 akcjach na terenie gminy.

Zakup nowego wozu strażackiego możliwy był dzięki dofinansowaniu jakie druhowie pozyskali. 200 tysięcy przekazała gmina Wieliszew, 150 tysięcy pozyskano z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Kolejne 150 tysięcy przekazano z budżetu Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego.

Na wyposażeniu nowego nabytku znajduje się między innymi maszt oświetleniowy z lampami LED. Agregat prądotwórczy, sprzęt do ratownictwa technicznego marki holmatro. Zestaw medyczny w skład którego wchodzi torba R1 oraz deska ortopedyczna. W skrytkach znajduje się również  sprzęt burzący, pompa szlamowa, pompa pływająca, agregat oddymiający, zestaw różnych rodzajów pił do cięcia drewna, metalu i stali. Przy gaszeniu pożarów sadzy potrzebne jest sito kominowe. Również i ono znalazło swoje miejsce, tuż obok zestawu pszczelarskiego. W samochodzie znajdują się 4 aparaty ochrony dróg oddechowych oraz sprzęt podręczny taki jak latarki, radiostacje. Ważną rzeczą, którą posiadają Skrzeszewscy druhowie jest defibrylator. Samochód wyposażony jest w kamerę cofania wraz z mikrofonem. Kamera działa również gdy załączona jest autopompa. Dzięki temu strażak w kabinie widzi co dzieje się z tyłu pojazdu.

–  Jesteśmy mega szczęśliwi że posiadamy tak profesjonalny samochód i sprzęt. Nie wierzyłem w ten zakup, dopóki samochód nie stanął w garażu  – mówi dh Gracjan Stalewski – strażak kierowca. – To jest  po prostu cacko – dodaje dh Adam Antosiewicz, który wkrótce odbędzie kurs podstawowy strażaka.  – Super się go prowadzi. Praca silnika jest o wiele cicha niż w starych 30 letnich samochodach. Dzięki temu można normalnie prowadzić rozmowy wewnątrz kabiny. Samochód ma wiele udogodnień dla kierującego – mówi dh Hubert Banaszek – strażak kierowca.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.