Sierpień najlepszym miesiącem pod względem przewozów pasażerskich lotniska Warszawa-Modlin.

W sierpniu z usług nowodworskiego lotniska skorzystało 331 267  pasażerów i obsłużono na nim 2 206 operacji lotniczych. Stanowiło to odpowiednio 109,3% wolumenu pasażerów i 113,6% operacji startów i lądowań w stosunku do analogicznego okresu roku 2019. To również najlepszy przewozowo miesiąc w historii lotniska.

Wysokie wzrosty odnotowano w porównaniu z sierpniem 2021 r.: 150,8% obsłużonych pasażerów i 118,0% operacji. Sierpień 2022 roku okazał się najlepszym przewozowo miesiącem w 10-letniej historii lotniska. Poprzedni rekord przewozów został ustanowiony w lipcu 2022 roku, kiedy obsłużono 329 527 pasażerów. W najlepszym przewozowo miesiącu roku 2019 – sierpniu – obsłużono 303 133 pasażerów.

W minionym miesiącu pasażerowie lotniska najczęściej wybierali Londyn, a w następnej kolejności Dublin, Rygę, Rzym i Bergamo.

W ciągu pierwszych ośmiu miesięcy 2022 roku lotnisko obsłużyło 2 076 912 pasażerów i 15 160 operacje startów i lądowań. To odpowiednio 95,1% wolumenu pasażerów i 102,5% operacji startów i lądowań w stosunku do pierwszych ośmiu miesięcy roku 2019.

„Sierpień to czwarty w kolejności miesiąc, w którym Lotnisko Warszawa/Modlin odnotowało rekordowe, najwyższe w swej historii przewozy. Poprzednie rekordy padły w maju, czerwcu i lipcu. Cieszymy się, że na szczyt przewozów przygotowane zostały we współpracy z naszymi partnerami nowe, znacznie powiększone powierzchnie handlowe i gastronomiczne a także nowa poczekalnia na antresoli terminala. W sierpniu rozpoczęła się rozbudowa sklepu typu Travel Essential działającego pod globalną marką Relay. Jej pierwszy etap zostanie ukończony w ostatnim tygodniu września. Dzięki rozbudowie sklepu wzbogacona zostanie dostępna dla pasażerów oferta tzw. „niezbędników w podróży”, w tym prasy i książek, akcesoriów podróżnych, pamiątek, przekąsek, słodyczy oraz napojów​.” – mówi Tomasz Szymczak, p. o. Prezesa Zarządu Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.

Rozbudowa powierzchni handlowych i gastronomicznych
W maju 2022 roku rozpoczęła się kompleksowa przebudowa powierzchni handlowych i gastronomicznych w Terminalu pasażerskim. Na parterze Terminala w strefie zastrzeżonej (znajdującej się za kontrolą bezpieczeństwa) rozbudowany został blisko dwukrotnie sklep duty free Aelia.

Pasażerowie uzyskali jednocześnie dostęp do wcześniej dla nich niedostępnej powierzchni na antresoli Terminala, gdzie powstała nowa strefa restauracyjna wraz z poczekalnią, dzięki której przybyło miejsc siedzących dla oczekujących na rejsy.

Uruchomiona została rozbudowa sklepu typu Travel Essential działający pod marką Relay. Trwa rozbudowa węzła sanitarnego. Modernizacja terminala pasażerskiego odbywa się etapowo. Prace prowadzone są również w godzinach nocnych, tak aby ograniczyć do minimum uciążliwości dla pasażerów.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.