Serock: Pożar murowanego domu

W niedzielę (22.03) o godzinie 5:34 do Powiatowego Stanowiska Kierowania w Legionowie, wpłynęło zgłoszenie o silnym zadymieniu jego z domów w Serocku przy ulicy Polnej. Na miejsce wysłano 5 zastępów ratowniczo – gaśniczych. Pierwsi zjawili się strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Serocku, którzy zastali ogień wydobywający się ze wszytkich okien domu. Rota ratowników w aparatach ochrony dróg oddechowych, weszła do środka budynku. Na ogień podano 3 prądy wody w natarciu.

Pożarem zajęty jest budynek murowany o wymiarach 9x7x14 metrów. Według zgłaszających w środku moga przebywać dwie osoby.

Aktualizacja 5:55

Ratownicy z Państwowej Straży Pożarnej przeszukują płonący budynek. Na chwilę obecną nie znaleziono żadnych osób. Na miejsce udaje się zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie.

Aktualizacja 6:18

Na miejscu jest 5 zastępów straży pożarnej, pogotowie ratunkowe, policja i pogotowie energetyczne. Cały czas trwa przeszukiwanie budynku.

Aktualizacja 6:51

Strażacy w budynku nie znaleźli żadnych osób. Policjanci pojechali sprawdzić inny adres pod którym mogły przebywać osoby ze spalonego budynku. Strażacy wyrzucają na zewnątrz wyposażenie domu i dokładnie przelewają wodą.

Na szczęście w zgliszczach nikogo nie znaleziono. Strażacy musieli rozebrać część konstrukcji domu.

Udział w akcji:
471-21 – JRG Legionowo
471-25 – JRG Legionowo
479-36 – OSP Serock
479-37 – OSP Serock
WSP Zegrze
01-172 – Zespół Ratownictwa Medycznego Serock
Komisariat Policji Serock
Pogotowie energetyczne

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.