Serock: „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

Dzielnicowy z Serocka prowadzi działania na lokalnej plaży, których głównym założeniem jest poprawa bezpieczeństwa, w tym zmniejszenie liczby utonięć wśród dzieci i dorosłych. Spotkania z plażowiczami prowadzone są w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno – edukacyjnej na rzecz bezpieczeństwa osób przebywających na wodach i terenach przywodnych pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Sezon letni i wysokie temperatury powietrza to okres, kiedy większość chętnie spędza czas nad wodą. Dlatego też swoje zadania związane z profilaktyką policjanci kierują w stronę osób wypoczywających. Celem działań edukacyjno – informacyjnych jest poprawa bezpieczeństwa, w tym uświadomienie o zagrożeniach związanych z niewłaściwym korzystaniem z uroków kąpieli.

W trakcie działań na plaży w Serocku asp. Marcin Matusiak wraz z mł. asp. Agata Halicką rozmawiali z dziećmi jak i ich opiekunami na temat bezpiecznych zachowań nad wodą. Wspominali o właściwym postępowaniu podczas korzystania z kąpieli tylko wtedy, kiedy powiewa biała flaga oraz o nieprzecenianiu swoich możliwości pływackich. Mówili o niebezpieczeństwie pływania pod wpływem alkoholu.

Każdy z uczestników spotkania otrzymał od policjantów książeczkę „Bezpieczna woda”. Na zakończenie spotkania funkcjonariusze życzyli wypoczywającym miłego i bezpiecznego wypoczynku.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.