Rosjanie nie chcą oddać ośrodka w Skubiance

W Skubiance nad Zalewem Zegrzyńskim od lat 80 ambasada Federacji Rosyjskiej dzierżawi 6-cio hektarową działkę od Lasów Państwowych. Po agresji Rosji na Ukrainę, umowa dzierżawy została wypowiedziana jednak ambasada nie chce wydać nieruchomości właścicielowi. Od lutego nie wpływają również pieniądze za dzierżawę terenu w kwocie 12 tysięcy złotych miesięcznie.

14 kwietnia Lasy Państwowe wypowiedziały umowę Ambasadzie Rosyjskiej informując, że domagają się wydania nieruchomości na której ulokowane są domki letniskowe oraz budynek hotelowy.

„Pomimo wezwania Ambasady Federacji Rosyjskiej do wydania nieruchomości i podjęcia działań zmierzających do jej przejęcia, Ambasada Federacji Rosyjskiej odmówiła jej wydania” – poinformowało Ministerstwo Klimatu i Środowiska na pytanie posłanki Hanny Gill-Piątek z klubu parlamentarnego Polska 2050.

„Z uwagi na fakt, że Ambasada Federacji Rosyjskiej odmówiła wydania nieruchomości nie ma możliwości zweryfikowania stanu technicznego ośrodka. Oględziny z zewnątrz wskazują na zły stan techniczny obiektu” – dodali urzędnicy z ministerstwa.

Lasy Państwowe wystąpią do sądu o wydanie nieruchomości i po uzyskaniu nakazu eksmisji odbiorą nieruchomość poprzez komornika.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.