„Przystanek” przyjazny dla rowerzystów i wózków

Po wielu miesiącach rozmów kolej zgodziła się na przebudowę przejścia podziemnego na stacji PKP Legionowo Przystanek. Po uzyskaniu wymaganych uzgodnień i pozwoleń, miasto przebuduje przejście tak, aby z obu stron schody zastąpiły wygodne dla rowerzystów, osób niepełnosprawnych oraz matek z dziećmi w wózkach pochylnie.

Prawdopodobnie jeszcze w tym roku powstanie projekt tej inwestycji.

Mieszkańcy wielokrotnie zwracali się do nas z prośbą o przebudowanie legionowskich przejść podziemnych. Rozwiązania zastosowane przez kolej są dla nich niewygodne i niefunkcjonalne. Rowerzyści muszą przenosić rowery, często psujące się dźwigi osobowe są utrapieniem dla matek z małymi dziećmi – mówi prezydent Roman Smogorzewski. – Kolej nie była zainteresowana wprowadzeniem udogodnień dla mieszkańców miasta, dlatego postanowiliśmy przebudować przejście na własny koszt, po uzyskaniu stosownych pozwoleń od zarządcy terenu.

Miasto ogłosiło przetarg na opracowanie kompletnej dokumentacji budowlano-wykonawczej. Projekt zakłada przebudowanie przejścia po obu stronach torów w postaci zadaszonych pochylni.

Projekt ma być gotowy najpóźniej w ciągu 4 miesięcy od podpisania umowy.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.