Przewóz Psa autobusem PKS Polonus

PKS Polonus, jako jeden z nielicznych przewoźników dopuszcza przewożenie zwierząt domowych w rozumieniu przepisów Ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt (Dz. U. Nr 111, poz. 724 z późn. zm.). Pamiętajcie jednak o podstawowych zasadach wspólnego transportu:

Zwierzęta powinny być przewożone na kolanach pasażera w specjalnych pojemnikach lub transporterach, przeznaczonych do ich transportu lub jeśli są to psy, powinny być przewożone na podłodze autobusu w kagańcu i na smyczy.

Przewoźnik nie przewozi psów ras uznanych za niebezpieczne oraz psów, mogących z uwagi na swój rozmiar przeszkadzać w przechodzeniu korytarzem autobusu.Ograniczenia te nie dotoczą certyfikowanego psa przewoźnika towarzyszącego osobie niewidomej.

Przewoźnik nie przewozi żadnych zwierząt jadowitych lub w inny sposób niebezpiecznych dla człowieka.

Przy zgłaszaniu zwierząt do przewozu należy okazać kierowcy dokument potwierdzający aktualne, obowiązkowe szczepienie lub świadectwo zdrowia zgodnie z odpowiednimi przepisami dotyczącymi zwalczania chorób zakaźnych zwierząt. Nie dotyczy to certyfikowanego psa przewodnika, o którym mowa powyżej.

Kierowca ma prawo odmówić przewozu zwierzęcia, jeżeli zagraża to bezpieczeństwu pozostałych pasażerów lub może powodować uciążliwość dla pozostałych podróżnych.

Ile kosztuje przewóz zwierząt?

Za przewóz zwierząt domowych pobierana jest opłata w wysokości 30% wartości biletu normalnego na danej trasie.

Wyjątek stanowią certyfikowane psy przewodnicy oraz zwierzęta przewożone na kolanach pasażerów w specjalnych pojemnikach wymaganych do przewozu zwierząt (nie zajmujące osobnego miejsca).

Możliwe jest zajęcie dwóch sąsiadujących miejsc przez pasażera przewożącego zwierzę pod warunkiem wykupienia pełnopłatnego biletu na miejsce dla przewożonego zwierzęcia.

/art. sponsorowany/

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.