Prokurator potrąciła pieszą na pasach

W czwartek (10.02) przed godziną 17 na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Sobieskiego i Siwińskiego doszło do potrącenia kobiety przechodzącej przez oznakowane przejście dla pieszych. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe. Okazało się, że kierująca Nissanem Qashqai jest prokuratorem z Prokuratury Rejonowej w Legionowie. W związku z tym na miejsce wezwano prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim. To właśnie nowodworscy śledczy wyjaśniać będą okoliczności zdarzenia.

Jeśli w zdarzeniu udział bierze funkcjonariusz, to na miejscu zjawia się prokurator, który zabezpiecza wszystkie ślady i prowadzi dochodzenie w danej sprawie. W przypadku gdy w zdarzeniu bierze udział prokurator to aby transparentnie wyjaśnić okoliczności, wyłącza się jednostkę z której pochodzi prokurator. Prokuratura Okręgowa zleciła przeprowadzenie czynności innej prokuraturze z danego okręgu. W przypadku legionowskiego zdarzenia, sprawą zajmować się będą prokuratorzy z Nowego Dworu Mazowieckiego.

Kierująca Nissanem na oznakowanym przejściu dla pieszych potrąciła kobietę, której pomocy na miejscu udzielili medycy z zespołu Ratownictwa Medycznego. Starsza kobieta nie wymagała hospitalizacji i pozostała na miejscu zdarzenia. Na miejscu oględziny pojazdu wykonali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oraz technik z Wydziału Śledczo Dochodzeniowego. Na miejscu obecny był prokurator Artur Smukowski z Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

W sprawie przesłuchiwani będą świadkowie. Zabezpieczony został również monitoring miejski.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.