Prezentacja Mobilnej Platformy Kryminalistycznej

W Centrum Szkolenia Policji w Legionowie odbyła się prezentacja Mobilnej Platformy Kryminalistycznej. MPK to kompleksowe rozwiązanie, przeznaczone do przeprowadzania kryminalistycznych oględzin na miejscu zdarzenia przez ekspertów kryminalistyki. Pokaz zorganizowany został przez Wojskowe Zakłady Łączności Nr 1 S.A.

W pokazie uczestniczyli przedstawiciele Laboratorium Kryminalistycznego Żandarmerii Wojskowej, Komendy Głównej Policji, Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji, Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu oraz funkcjonariusze i pracownicy dydaktyczni Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

Mobilna Platforma Kryminalistyczna do szybkiej identyfikacji na miejscu zdarzenia masowego – ataku terrorystycznego lub katastrofy to nowoczesne podejście do pracy ekspertów i zagadnień z kryminalistyki, które pozwala na realizację szeregu zadań kryminalistycznych w zakresie pobranych materiałów oraz śladów na miejscu zdarzenia masowego. Platforma posiada najnowsze rozwiązania technologiczne wykorzystywane na miejscu katastrof w postaci sześciu miejsc pracy dla specjalistów kryminalistyki w ramach następujących modułów:
– Moduł do badań biologicznych pozwalających na uzyskanie profilu DNA sprawcy lub ofiary ataku terrorystycznego;
– Moduł do badań daktyloskopijnych pozwalający na ujawnienie śladów daktyloskopijnych;
– Moduł do dokumentowania miejsca zdarzenia;
– Moduł do rekonstrukcji przebiegu zdarzenia na podstawie danych balistycznych;
– Moduł do analizy zabezpieczonego nagrania z monitoringu;
– Moduł do analizy zabezpieczonych telefonów komórkowych.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.