Pożegnanie ze służbą Naczelnika Wydziału Operacyjnego KP PSP w Legionowie

26 stycznia był ostatnim dniem pracy Naczelnika Wydziału Operacyjnego bryg. Tomasza Wołoszyna. Z okazji przejścia na zaopatrzenie emerytalne w Komendzie Powiatowej PSP w Legionowie odbyła się uroczysta zbiórka, w której udział wzięli pracownicy i funkcjonariusze Komendy na czele z p.o. Komendanta Powiatowego PSP w Legionowie bryg. Karolem Mendakiem. W uroczystości wziął udział także były Komendant Powiatowy st. bryg. Radosław Parapura.

Zgromadzeni żegnali Naczelnika dziękując mu za owocną współpracę, pomoc i oddanie okazywane każdego dnia służby. Przedstawiono przebieg służby bryg. Tomasz Wołoszyna, przekazano listy gratulacyjne oraz pamiątki.

Pan bryg. Tomasz Wołoszyn pracował zawodowo od dnia 01.09.1995 r., kiedy to zaczął służbę w PSP jako kadet Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Po ukończeniu Szkoły w 1997 roku rozpoczął służbę w Komendzie Rejonowej PSP w Grudziądzu na stanowisku starszego ratownika – kierowcy. W kolejnych latach służby bryg. Tomasz Wołoszyn sukcesywnie podnosił swoje kwalifikacje, w efekcie czego po przeniesieniu służbowym w 2000 roku na własną prośbę do Komendy Miejskiej PSP m. st. Warszawy awansował na kolejne wyższe stanowiska służbowe. W celu dalszego rozwoju zawodowego Pan bryg. Tomasz Wołoszyn w 2010 roku podjął służbę w Wydziale Operacyjnym Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie, gdzie w następstwie sumiennego i wzorowego wykonywania obowiązków służbowych otrzymał szereg nagród i wyróżnień. Bryg. Tomasz Wołoszyn w czasie swojej dotychczasowej służby brał wielokrotny udział i kierował oraz koordynował działania ratownicze (praca sztabowa) na szczeblu interwencyjnym oraz taktycznym. Do wielu istotnych zasług funkcjonariusza należy między innymi udział w pracach zespołu ds. opracowania wojewódzkiego planu zabezpieczenia operacyjnego Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro 2012, udział w pracach zespołu ds. opracowania wojewódzkiego planu zabezpieczenia operacyjnego Konferencji Klimatyczne ONZ w Warszawie w 2013 r. oraz planowanie, organizowanie i koordynacja ćwiczeń o zasięgu wojewódzkim, w tym sił i środków Mazowieckiej Brygady Odwodowej w latach 2010-2015. Od 2015 roku bryg. Tomasz Wołoszyn z powodzeniem kierował wydziałami operacyjnymi w komendach powiatowych PSP – w latach 2015-2021 w KP PSP w Nowym Dworze Mazowieckim, następnie w KP PSP w Legionowie.

Dziękując za służbę w szeregach Państwowej Straży Pożarnej życzymy wszelkiej pomyślności, spełniania marzeń i planów oraz wszystkiego co najlepsze w życiu prywatnym.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.