Powstanie centrum opiekuńczo-mieszkalne w Legionowie

Dzięki przeszło 1,3 mln zł z budżetu województwa mazowieckiego Legionowo zaadaptuje budynek przedszkola na centrum opiekuńczo-mieszkalne.

Obiekt w stanie surowym przejdzie przebudowę i zostanie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Jego mieszkańcy będą mieli zagwarantowaną niezależność i podmiotowość – oddzielne pokoje, dostęp do bezpiecznego terenu rekreacyjnego, do kuchni i jadalni, wspólnej przestrzeni rekreacyjno-wypoczynkowej, łatwy i szybki dostęp do opiekunów dziennych i nocnych oraz do korzystania z usług specjalistycznych. Zaplanowany rozkład pomieszczeń umożliwi mieszkańcom prowadzenie normalnego codziennego życia, przygotowywanie posiłków, odpoczynek, pielęgnowanie relacji z innymi uczestnikami, rodziną i przyjaciółmi.

Teren wokół budynku zostanie ogrodzony, zamontowane zostaną urządzenia małej architektury, w tym kosze i ławki uwzględniające miejsce dla osób niepełnosprawnością. Wybudowany zostanie parking z miejscami dla osób niepełnosprawnością. Przed wejściem do budynku zamontowana zostanie zewnętrzna tyflomapa na postumencie i będzie zainstalowany elektroniczny znacznik informacyjny. Teren zostanie objęty monitoringiem.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.