W sylwestrową noc na terenie powiatu legionowskiego strażacy podejmowali 3 interwencje. Dwa razy zgłoszenie dotyczyło pożaru a raz o pomoc poprosił zespół Ratownictwa Medycznego. Noworoczna noc na szczęście przebiegła spokojnie.

W sylwestra o 19:04 do Powiatowego Stanowiska Kierowania w Legionowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze poddasza w budynku jednorodzinnym w Skrzeszewie. Na miejsce zadysponowano zastępy Straży Pożarnej z Legionowa i okoliczne jednostki OSP. Pożarem objęte było poddasze budynku jednorodzinnego. Na szczęście ogień nie przeniósł się na część mieszkalną. Strażacy natychmiast przystąpili do zbudowania linii gaśniczych i podania prądów wody w natarciu na płonące elementy budynku.

Po paru minutach dyżurny Straży Pożarnej otrzymał kolejne zgłoszenie. Tym razem Zespół Ratownictwa Medycznego poprosił o pomoc w ewakuacji pacjenta z mieszkania na 11 piętrze do karetki. Na ulicę Marysieńki zadysponowano 2 zastępy OSP Legionowo. W trakcie dojazdu na miejsce zdarzenia, strażacy otrzymali informację, że pod wskazanym adresem przebywają osoby z Covid-19. W związku z tym strażacy przebrali się w kombinezony ochronne i środki ochrony osobistej. Okazało się, że w mieszkaniu przebywa otyły mężczyzna, który ma potwierdzony wynik dodatni pod kątem koronawirusa. Lekarz zadecydował o przewiezieniu pacjenta do szpitala.

Ostatnie zgłoszenie w sylwestrową noc wpłynęło po godzinie 2 w nocy. Na Alei Legionów doszło do pożaru śmietnika na przystanku. Na miejsce udał się jeden zastęp z OSP Legionowo. Strażacy szybko ugasili tlący się kosz śmietnikowy i powrócili do koszar, kontynuować zabezpieczenie rejonu.

Foto: OSP Legionowo

Na szczęście więcej razy zastępy nie były dysponowane. W porównaniu do minionych lat, tegoroczny sylwester można zaliczyć do spokojnych.

Podziel się z innymi