Powiat: Jednego dnia śmigłowiec LPR przylatywał 3 razy

We wtorek (30.03) na terenie powiatu legionowskiego aż 3 razy wzywany był śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ratownik 12 zadysponowany był do Skrzeszewa, Chotomowa i Wieliszewa. Wszędzie powodem był brak w chwili wezwania wolnej karetki. Od 1 kwietnia może się to zmieni gdy zostanie uruchomiona dodatkowa karetka w Legionowie.

Ratownik 12 pierwszy raz został zadysponowany do Skrzeszewa gdzie u 60-letniej kobiety, doszło do pogorszenia stanu zdrowia w związku z Covid-19. Po badaniach pacjent został odwieziony do szpitala karetką kołową. Lądowanie zabezpieczali strażacy ze Skrzeszewa i Legionowa.

Wieczorem po godzinie 22 Ratownik 12 został zadysponowany do Chotomowa gdzie miało dojść do ostrej alergii u mężczyzny. Lądowisko przygotowali strażacy z Chotomowa i Legionowa. W między czasie okazało się, że pacjent dostał tylko wysypki na ciele. Załoga przy podchodzeniu do lądowania, została odwołana przez dyspozytornie medyczną.

Przed godziną 1 w nocy z powodu braku karetki również śmigłowiec LPR został zadysponowany do Wieliszewa, gdzie doszło do osłabienia u starszej kobiety. Lądowisko przygotowali strażacy z Wieliszewa i Legionowa. Niestety przy podchodzeniu do lądowania załoga przerwała misję i odleciała do bazy. Powodem była gęsta mgła przyziemna, uniemożliwiająca lądowanie Eurocoptera. Do pacjentki wysłano zespół naziemny z warszawskiego Targówka. Ostatecznie kobieta odwieziona została do szpitala.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.