Poszukiwany listem gończym zatrzymany w Pułtusku

Dobre rozpoznanie i zaangażowanie w realizację obowiązków, przynosi pozytywne efekty. Właśnie dzięki tym staraniom policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Legionowie, zatrzymali kolejną osobę, poszukiwaną listem gończym. 33-latek trafił do zakładu penitencjarnego, gdzie odbędzie zasądzoną karę pozbawienia wolności.

Wśród wielu różnych zadań policyjnych jest również zatrzymywanie osób poszukiwanych, a takie osoby rzadko czekają na funkcjonariuszy w swoich domach. Często celowo ukrywają się, zmieniają miejsca pobytu, aby utrudnić lub wydłużyć wykonanie czynności karnych lub administracyjnych ze swoim udziałem. Stąd zatrzymanie takiej osoby nie zawsze jest łatwe.

Funkcjonariusze legionowskiego Wydziału Kryminalnego udali się do Pułtuska, gdzie według ich informacji mógł przebywać poszukiwany przez nich mężczyzna. Podczas obserwacji rejonu, operacyjni spostrzegli, że 33- latek będący w ich zainteresowaniu wchodzi na tyły budynku. Po jego wylegitymowaniu policjanci mieli już pewność, że jest to osoba, za którą wydany był list gończy oraz cztery nakazy doprowadzenia do Zakładu Karnego w celu odbycia kary pozbawienia wolności, a także dwa ustalenia miejsca pobytu wydane przez Prokuraturę Rejonową w Legionowie.

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do zakładu karnego, gdzie spędzi ponad 3 lata.

mł. asp. Agata Halicka

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.