Poszukiwany kierował na zakazie

Najbliższe cztery miesiące spędzi w areszcie mieszkaniec Warszawy. Mężczyzna, który poszukiwany był do odbycia kary pozbawienia wolności, wpadł podczas kontroli drogowej. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że na koncie kierującego toyotą 26-latka figuruje zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Za popełniony czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W sobotę przed północą w Jabłonnie policjanci z ruchu drogowego legionowskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej toyotę. Za kierownicą pojazdu siedział 26-latek z Warszawy. Już pierwsze czynności wykazały, że jest on poszukiwany. Warszawski sąd wydał nakaz doprowadzenie mężczyzny do zakładu karnego celem odbycia kary 4 miesięcy pozbawienia wolności za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Policjanci ustalili również, że 26-latek posiada aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Nieodpowiedzialny kierowca toyoty został zatrzymany w policyjnym areszcie, a następnie trafi do więziennej celi.

Mężczyzna odpowie teraz również za kierowanie autem pomimo orzeczonego zakazu. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.