Poszukiwani przez sąd, są już w rękach policji

Na terenie powiatu legionowskiego zostały zatrzymane kolejne osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości. Podstawą do zatrzymani kobiety i mężczyzny były nakazy doprowadzenia wydane przez sąd. Osoby poszukiwane zgodnie z dyspozycją sądu trafiły do zakładów penitencjarnych celem odbycia zasądzonych kar.

Policjanci konsekwentnie pracują nad zatrzymaniami osób ukrywających się przed organami ścigania i instytucjami wymiaru sprawiedliwości. Wczoraj w ręce mundurowych wpadły kolejne osoby poszukiwane.

Pierwsza z zatrzymanych osób poszukiwanych to 33-latka. Kobieta została zatrzymana wczoraj po godzinie 11 przez policjantów z legionowskiej patrolówki, w trakcie kontroli jednego z mieszkań na terenie miasta. Zgodnie z wydamy przez warszawski sąd nakazem doprowadzenia, kobieta trafiła do aresztu śledczego, gdzie odbędzie dwuletnią karę pozbawienia wolności za rozbój.

Do drugiego zatrzymania doszło na terenie gminy Nieporęt. Przed godziną 13 policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 38-letni kierowca jest poszukiwany. Sąd Rejonowy w Pułtusku wydał nakaz doprowadzenia mężczyzny do zakładu karnego, celem odbycia kary zastępczej 45 dni pozbawienia wolności za przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji.

Policjanci przypominają, że za pomoc w ukrywaniu sprawcy przestępstwa grozi odpowiedzialność karna wynikająca z art. 239§1 kodeksu karnego.

podkom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.