Pościg, narkotyki i korupcja – areszt dla 36-latka

Najpierw poprzez ucieczkę motocyklem, a potem pieszo pewien mieszkaniec powiatu nowodworskiego próbował uniknąć spotkania z policjantami legionowskiej patrolówki. Nie udało mu się i został zatrzymany. Okazało się, że powodem ucieczki był alkohol i narkotyki. Mimo zatrzymania przez mundurowych 36-latek nadal łudził się , że uniknie odpowiedzialności karnej i próbował przekupić funkcjonariuszy i tym samym popełnił kolejne przestępstwo. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Legionowie sąd zastosował wobec mężczyzny areszt tymczasowy.

Policjanci z zespołu patrolowo – interwencyjnego chcieli zatrzymać do kontroli motocykl, gdyż styl jazdy motocyklisty wskazywał, że może być pod wpływem alkoholu. Po wydaniu polecenia do zatrzymania, kierujący motocyklem zwolnił, a następnie gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych ruszyli w pościg za jednośladem. Po kilkuminutowym pościgu kierowca porzucił motocykl i kontynuował ucieczkę pieszo. Mundurowi pobiegli za kierowca i już po chwili został przez nich zatrzymany. 36-latek mimo to nadal chciał odzyskać wolność i próbował przekupić policjantów oferując im pieniądze w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Wtedy usłyszał od mundurowych, że popełnił kolejne przestępstwo.

Jak się okazało mężczyzna był pod wpływem alkoholu, badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. W toku dalszych czynności policjanci ujawnili narkotyki. 36-latek w saszetce oraz w plecaku miał marihuanę i metaamfetaminę o łącznej wadze ponad 100 gramów.

36–latek trafił do policyjnej celi. Po zebraniu przez śledczych materiału dowodowego mężczyzna został przewieziony do prokuratury, gdzie prokurator przedstawił mu zarzuty. Mężczyzna odpowie za niezatrzymanie się do kontroli, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, próbę przekupstwa policjantów oraz posiadanie znacznej ilości substancji psychoaktywnych. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Legionowie sąd zastosował wobec mieszkańca powiatu nowodworskiego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.
Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Legionowie.

podkom. Justyna Stopińska


Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.