Ponowny areszt za znęcanie się nad ojcem

Legionowscy policjanci zatrzymali 26-letniego mężczyznę podejrzanego o znęcanie się fizyczne i psychiczne nad ojcem, który spowodował u poszkodowanego również obrażenia ciała. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzut. Sąd w Legionowie wydał postanowienie o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy. Za znęcanie się grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony wtorek dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Legionowie otrzymał telefoniczne zgłoszenie o awanturze domowej, która ma miejsce w jednym z domów jednorodzinnych na terenie miasta.

W trakcie podjętych czynności funkcjonariusze ustalili, iż 26-letni mężczyzna od kilku miesięcy nadużywa alkoholu i wszczyna awantury w stosunku do ojca. Po spożyciu alkoholu staje się bardzo agresywny, krzyczy, popycha, uderza starszego mężczyznę pięściami, kopię oraz grozi pozbawieniem zdrowia i życia. W dniu podjętej interwencji spowodował u poszkodowanego obrażenia ciała w postaci stłuczenia obu rąk i złamania nosa.

Legionowianin został zatrzymany. Podjęte natychmiast czynności oraz zebrane w sprawie dowody spowodowały, że dwa dni później Sąd zastosował względem młodego mężczyzny tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Należy podkreślić, iż wskazany był już aresztowany za to samo zachowanie. Za popełnienie przestępstwa znęcania się grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Legionowo

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.