Policyjny zakaz dla 41-latka

Legionowscy policjanci wydali zakaz zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia dla 41-letniego mieszkańca miasta. Z ustaleń mundurowych wynika, że mężczyzna od pewnego czasu miał znęcać się nad żoną. Funkcjonariusze skorzystali z prawa jakie daje im ustawa antyprzemocowa. Dzięki niemu sprawca przemocy domowej został odizolowany od rodziny.

Mundurowi zostali wezwani na interwencję do jednego z mieszkań na terenie Legionowa. Po przybyciu na miejsce okazało się, że 41-latek swoim zachowaniem stwarza zagrożenie dla swojej żony. Aby zapewnić jej bezpieczeństwo, policjanci zatrzymali mężczyznę. Mundurowi sprawdzili stan jego trzeźwości. Okazało się, że 41-latek miał promil alkoholu w organizmie.
Szczegółowe rozpoznanie sytuacji rodziny przez dzielnicowego, wykazało zasadność wydania wobec mężczyzny zakazu zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia przez najbliższe 14 dni. Zgodnie z obowiązującymi procedurami, 41-latek został poinformowany o miejscach, w których może uzyskać tymczasowe schronienie. Mężczyzna zabrał z mieszkania przedmioty osobistego użytku i niezbędne do wykonywania przez niego pracy.

Zgodnie z Ustawą antyprzemocową, która zaczęła obowiązywać blisko roku temu, sprawca przemocy, który stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia domowników, po wydaniu nakazu przez policjantów, musi bezzwłocznie opuścić mieszkanie oraz otrzymuje zakaz zbliżania się do niego. Uprawnienia do wydania nakazu zostały przyznane Policji oraz Żandarmerii Wojskowej. Nakaz będzie obowiązywał przez 14 dni, jednak na wniosek osoby dotkniętej przemocą sąd może przedłużyć ten okres.

kom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.