Policyjny dozór za przemoc wobec żony

Obowiązek stawiennictwa w jednostce Policji dwa razy w tygodniu oraz zakaz zbliżania i kontaktowania się z żoną nałożył prokurator na 32-letniego mieszkańca powiatu. Mężczyzna został zatrzymany przez dzielnicowych po tym, jak żona poinformowała o fakcie stosowanie przez niego przemocy zarówno psychicznej, jak i fizycznej. Teraz jej mężowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dzielnicowi z Legionowa zatrzymali 32-latka po tym, jak jego żona zgłosiła, że mężczyzna od kilku miesięcy znęca się nad nią. Z przeprowadzonych przez policjantów ustaleń wynika, że mężczyzna wszczynał awantury domowe, w trakcie których uderzał pięściami i kopał kobietę, wyzywał i poniżał.

Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty za znęcanie się nad osobą najbliższą. Na podstawie zebranego materiału dowodowego prokurator podjął decyzję o zastosowaniu wobec podejrzanego dozoru i zobowiązał go do stawiennictwa w jednostce Policji dwa razy w tygodniu. Dodatkowo mężczyzna ma zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 5 lat więzienia.

Czynności w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Legionowie.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.