Policyjne podsumowanie majówki

Okres majowego wypoczynku już za nami. Był to czas wytężonej pracy dla policjantów. W ciągu 6 dni funkcjonariusze dbali o bezpieczeństwo na drogach powiatu legionowskiego, prowadząc działania „Bezpieczny majowy weekend 2019”. W tym czasie funkcjonariusze drogówki wzywani byli do 1 wypadku i 20 kolizji. Podczas kontroli ujawnili 14 kierujących pod wpływem alkoholu.

W ciągu ostatnich 6 dni policjanci szczególnie strzegli bezpieczeństwa na drogach oraz dbali o przestrzeganie zasad porządku publicznego. Funkcjonariusze drogówki kontrolowali, czy kierowcy jeżdżą zgodnie z przepisami. Sprawdzali między innymi stosowanie się do ograniczeń prędkości, obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa i przewożenia dzieci w fotelikach. Zwracali również uwagę na stan techniczny pojazdów oraz prowadzili kontrole stanu trzeźwości kierujących.

Na drogach powiatu legionowskiego, w tym czasie mundurowi byli wzywani do 1 wypadku i 20 kolizji drogowych. W czasie licznych kontroli mundurowi ujawnili 3 kierowców samochodów oraz 11 rowerzystów, którzy wsiedli za kierownice swoich pojazdów pod wpływem alkoholu. 16 kierowców straciło prawo jazdy za tzw. +50.

Mimo, że weekendowa akcja się zakończyła, policjanci cały czas prowadzą działania, które mają uświadomić użytkownikom dróg zagrożenia, jakie mogą wystąpić podczas każdej podróży.

KPP Legionowo

Podziel się z innymi

Zobacz również