Pociągi pojadą znowu szybciej

Od 4 grudnia pociągi ponownie przejadą przez Legionowo z większą niż dotychczas prędkością. Ze względu na zakończenie odtworzenia torowiska nad tunelem przejeżdżające pociągi znów mogą osiągnąć do 160 km/h, a w obrębie stacji kolejowej 120 km/h. W związku z tym władze miasta apelują do mieszkańców o szczególną ostrożność przy przechodzeniu przez tory.

Prace przy budowie tunelu pod torami spowodowały, że konieczne było ograniczenie prędkości pociągów na odcinku przez Legionowo do 50 km/h. Wejście w obecny etap prac powoduje, że pociągi mogą powrócić do dawnych prędkości.

Przypominamy, że nowa, bezkolizyjna przeprawa zastąpi dotychczasowy przejazd na ul. Polnej/Kwiatowej. Tunel będzie miał około 160 m długości oraz 13 m szerokości. Przedsięwzięcie jest realizowane przez legionowski samorząd przy współpracy z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Pod torami będzie przebiegała jezdnia o łącznej szerokości 6 m z dwoma pasami ruchu oraz 3 m trasy pieszo-rowerowej.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.