Pilne
  • WYBORY SAMORZĄDOWE: Bogdan Kiełbasiński został wybrany Prezydentem Miasta Legionowo *** Jarosław Chodorski wybrany Wójtem Gminy Jabłonna                WYBORY SAMORZĄDOWE: Bogdan Kiełbasiński został wybrany Prezydentem Miasta Legionowo *** Jarosław Chodorski wybrany Wójtem Gminy Jabłonna                WYBORY SAMORZĄDOWE: Bogdan Kiełbasiński został wybrany Prezydentem Miasta Legionowo *** Jarosław Chodorski wybrany Wójtem Gminy Jabłonna

Pijany obcokrajowiec jechał slalomem po drodze 61

Zapewnienie porządku i bezpieczeństwa obywateli wpisane jest w misję straży miejskiej. Funkcjonariuszom naszej formacji zdarza się ją realizować także poza Warszawą. Przykładem jest interwencja przeprowadzona przez jednego z warszawskich strażników miejskich z V Oddziału Terenowego, który w nocy 25 grudnia ujął nieopodal Serocka pijanego kierowcę.

Dochodziła godzina 4 w nocy, gdy inspektor V Oddziału Terenowego zmierzał do pracy trasą szybkiego ruchu. Dojeżdżając do Serocka zauważył przed sobą citroena C4, którego kierowca wyraźnie nie panował nad pojazdem. Sytuacja była niebezpieczna nie tylko dla kierującego citroenem, ale i dla innych użytkowników drogi. Widząc „wyczyny” kierowcy strażnik skontaktował się z alarmowym numerem 112 i powiadomił o zagrożeniu. Będąc w kontakcie z przyjmującym zgłoszenie, cały czas podawał lokalizację drogowego pirata. Nagle, gdy auto dojechało do miejscowości Borowa Góra, kierowca citroena zjechał na pobocze i zatrzymał się. Strażnik natychmiast podbiegł do drzwi samochodu i otworzył je, by sprawdzić co jest przyczyną niebezpiecznego toru jazdy. Silny zapach alkoholu, który wydobył się z wnętrza pojazdu wyjaśnił, co się stało. Aby uniemożliwić kierowcy dalszą jazdę, funkcjonariusz wyjął kluczyki ze stacyjki samochodu. Po przyjeździe patrolu policji zbadano trzeźwość obcokrajowca. Mężczyzna miał w wydychanym powietrzu ponad 2 promile alkoholu. Po przewiezieniu do komendy w Legionowie został zatrzymany.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.