Pijany kierowca proponował łapówkę policjantom

Policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego legionowskiej komendy zatrzymali do kontroli auto, które prowadził 46-letni mężczyzna. Okazało się, że był nietrzeźwy. W celu uniknięcia odpowiedzialności, kierujący zaproponował policjantom łapówkę, żeby odstąpili od wykonywania czynności służbowych. Teraz odpowie za jazdę pod wpływem alkoholu oraz wręczenie korzyści majątkowej.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend przed północą. Uwagę policjantów zwróciło jadące drogą renault, którego kierowca miał problem z utrzymaniem właściwego toru jazdy.

Mundurowi zatrzymali więc kierowcę samochodu do kontroli. Okazało się, że 46-letni mieszkaniec powiatu legionowskiego był nietrzeźwy. Miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna, aby uniknąć kary, zaproponował policjantom 1000 złotych łapówki za odstąpienie od wykonania czynności służbowych i w tym momencie popełnił kolejne przestępstwo. Ponadto dalsza kontrola drogowa wykazała, że pojazd którym poruszał się mężczyzna nie miał aktualnych badań technicznych i nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia.

Kierowca został zatrzymany i przewieziony do komendy. Po zebraniu materiału dowodowego trafił do Prokuratury Rejonowej w Legionowie, gdzie zostały mu przedstwione zarzuty. Za jazdę pod wpływem alkoholu oraz wręczenie korzyści majątkowej grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

kom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.