Odpowie za znieważenie policjantów

Policjanci z Legionowa zatrzymali kobietę podejrzaną o znieważanie funkcjonariusza publicznego. Do zdarzenia doszło w trakcie interwencji domowej. Kobieta usłyszała już zarzut i teraz zajmie się nią sąd. Za takie przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z domów na terenie gminy Wieliszew. Policyjny patrol na miejscu zastał zgłaszającego i jego konkubinę. Mężczyzna powiedział, że kiedy wrócił do domu jego partnerka wszczęła awanturę i zaczęła rzucać przedmiotami użytku domowego. Kobieta nie uspokoiła się nawet przy mundurowych i swoją agresję słowną skierowała w ich kierunku znieważając interweniujących policjantów. Funkcjonariusze zatrzymali 40-latkę i osadzili w policyjnej celi. Od kobiety wyczuwalna był woń alkoholu.

Po wytrzeźwieniu mieszkanka naszego powiatu usłyszała zarzut znieważenia funkcjonariuszy publicznych. Teraz o jej dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

podkom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.