NZOZ raportuje

Na sierpniowej sesji Rady Powiatu w Legionowie prezes zarządu ZOZ „Legionowo” sp. z o.o. Dorota Glinicka złożyła sprawozdanie z działalności NZOZ „Legionowo” za 2023 rok.

Zlokalizowana przy ul. Sowińskiego 4 największa i najstarsza w powiecie legionowskim przychodnia udziela świadczeń zdrowotnych w ramach podstawowej opieki zdrowotnej, medycyny szkolnej, a także ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w zakresie medycyny sportowej, diabetologii, kardiologii, dermatologii, neurologii, neurologii dla dzieci, gruźlicy i chorób płuc, położnictwa i ginekologii, chirurgii ogólnej, okulistyki, proktologii, ortopedii, urologii, laryngologii, endokrynologii, reumatologii oraz opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień.

Pacjenci mogą także skorzystać ze świadczeń w obszarze rehabilitacji medycznej, diagnostyki laboratoryjnej oraz obrazowej (RTG, mammografia, densytometria, USG), dedykowanych programów profilaktycznych i szczepień ochronnych. Świadczenia udzielane w ramach umowy z NFZ są dla pacjentów bezpłatne.

NZOZ ma także podpisaną umowę z Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” na wykonywanie świadczeń zdrowotnych w zakresie ratownictwa medycznego. Zespoły ratownictwa medycznego w poprzednim roku wyjechały do zdarzeń 10 609 razy.

Przychodnia w ubiegłym roku udzieliła ambulatoryjnych świadczeń medycznych w poradniach specjalistycznych, pracowniach diagnostycznych 63 847 osobom. W 2023 roku w laboratorium analitycznym wykonano 96 478 badań.

Od 2018 roku działa w ramach NZOZ ambulatorium chirurgiczno-urazowe finansowane ze środków Powiatu Legionowskiego i wszystkich gmin. Przez sześć lat przyjęto w nim 25 950 osób, tylko w ubiegłym roku z jego usług skorzystało 5028 pacjentów.

W swoim wystąpieniu prezes Dorota Glinicka poinformowała, że w NZOZ „Legionowo” wprowadzono tzw. opiekę koordynowaną, w ramach której lekarz podstawowej opieki zdrowotnej współpracuje z lekarzami specjalistami, pielęgniarką POZ oraz dietetykiem i może zlecić pacjentom badania (w sytuacjach medycznie uzasadnionych), które do tej pory były zarezerwowane dla lekarza specjalisty. Zajmuje się profilaktyką, diagnozowaniem, leczeniem i edukacją pacjenta w zakresie najczęstszych chorób przewlekłych. Rozwiązania wprowadzone do podstawowej opieki zdrowotnej dzięki opiece koordynowanej poprawią jakość opieki i dostępność do świadczeń zdrowotnych.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.