Nowy/Stary dyrektor biblioteki

11 czerwca Tomasz Talarski został ponownie powołany na stanowisko dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Legionowie. Będzie odpowiadał za całość spraw związanych z prawidłowym jej funkcjonowaniem oraz będzie reprezentował tę instytucję na zewnątrz.

Do jego obowiązków należeć będzie m.in. dbałość o gospodarkę finansową biblioteki oraz podejmowanie starań w celu pozyskania środków finansowych na działalność statutową z innych źródeł niż budżet gminy. Powodem powołania dyrektora biblioteki był brak osoby z uprawnieniami do podpisywania umów czy też innych dokumentów takich jak np. lista płac, co uniemożliwiało normalne funkcjonowanie biblioteki.

Kontynuacja projektów

Nie bez znaczenia na nominację była pozytywna opinia o kandydaturze Tomasza Talarskiego, jaką dostarczyły związki zawodowe. – Pan Tomasz Talarski zarządzając Biblioteką w okresie 1.12.2014 r. – 26.05.2015 r. dał się poznać jako osoba komunikatywna, bezpośrednia, bardzo zaangażowana w rozwój naszej instytucji – brzmi fragment pisma autorstwa NSZZ Solidarność Region Mazowsze. W czasie swojej pracy Tomasz Talarski nie tylko zdobył akceptację pracowników biblioteki, ale sprawdził się jako manager. Jednak głównym powodem jego ponownego powołania była kontynuacja rozpoczętych wcześniej projektów. Pod jego kierownictwem placówka wszczęła proces cyfryzacji biblioteki, zorganizowała wiele imprez i zaangażowała się w projekty związane z pozyskaniem środków zewnętrznych.

Wielkie wyzwania

Przed pracownikami biblioteki stoi zadanie opracowania strategii rozwoju oraz przygotowania się do przenosin do Mediateki. – To ogrom pracy – Tomasz Talarski mówi o planach jakie stoją przed placówką w nadchodzącym roku i podsumowuje dotychczasowe działania. – Wychodzimy z książką do ludzi, a nie czekamy aż ludzie do nas przyjdą – tłumaczy konieczność zmian jakie musi podejmować współczesna biblioteka. W najbliższym roku placówka będzie kontynuowała projekty m.in. związane z dostarczaniem osobom starszym i niepełnosprawnym książek do domu, cyfryzacją biblioteki, badaniami czytelnictwa i potrzeb mieszkańców w Legionowie oraz przygotowaniem strategii.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.