Nowodworski SOR wznowi działalność najpóźniej we wtorek rano

Dyrekcja Nowodworskiego Centrum Medycznego poinformowała, że po przeprowadzeniu odkażania i dekontaminacji, jeśli się uda to jeszcze w poniedziałek wieczorem a na pewno we wtorek rano, otwarty zostanie Szpitalny Oddział Ratunkowy.

Oddział ratunkowy wraz z oddziałem wewnętrznym nowodworskiego szpitala zostały zamknięte w niedzielę popołudniu po tym jak u jednego z pacjentów wykryto koronawirusa. 88- letni pacjent z Jabłonny leczony był na oddziale wewnętrznym na inne choroby w tym onkologiczne.

Po otrzymaniu pozytywnego wyniku badania na obecność koronawirusa, zakażony pacjent został przewieziony do szpitala zakaźnego a oddział zamknięto. W poniedziałek rano zapadła decyzja o przewiezieniu pacjentów do innych placówek medycznych oraz dezynfekcji i dekontaminacji całego oddziału wewnętrznego i ratunkowego.

Władze szpitala robią wszystko aby jak najszybciej po odkażeniu uruchomić przyjmowanie pacjentów w stanie zagrożenia życia do oddziału ratunkowego. Jak wszystko przebiegnie sprawnie to jeszcze poniedziałkowy wieczór pierwsi pacjenci będą mogli skorzystać z pomocy SOR-u.

Podziel się z innymi

Zobacz również