Nowi policjanci zaczęli naukę w Centrum Szkolenia Policji

W miniony wtorek kolejna grupa policjantów rozpoczęła w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie szkolenie zawodowe podstawowe, oznaczone symbolem SZP-8A/23. Tym razem 176 młodych adeptów poznawać będą tajniki pracy policyjnej.

W uroczystej inauguracji udział wzięli Zastępca Komendanta ds. dydaktycznych insp. Tomasz Rylski, kadra kierownicza oraz dydaktyczno-wychowawcza szkoły, a ceremonialny charakter zbiórki podkreślał udział pocztu sztandarowego wraz ze sztandarem Centrum Szkolenia Policji. Zastępca Komendanta w swoim wystąpieniu pogratulował słuchaczom decyzji o rozpoczęciu tej zaszczytnej, a jednocześnie odpowiedzialnej służby oraz podkreślił konieczność rzetelnego i wytrwałego zdobywania wiedzy, która przełoży się w przyszłości na jakość realizowanych zadań w jednostkach terenowych Policji.

Do 11 czerwca przyszłego roku, policjanci będą uczestniczyć w zajęciach z zakresu prawa, prewencji, ruchu drogowego, a także technik interwencji, wyszkolenia strzeleckiego i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Oprócz zajęć teoretycznych doskonalić będą swoją wiedzę i umiejętności w trakcie zajęć praktycznych, w tym realizowanych w jednostkach terenowych garnizonu stołecznego i mazowieckiego. Warunkiem ukończenia szkolenia zawodowego podstawowego jest zadanie egzaminu końcowego przewidzianego w ostatnim dniu szkolenia.

Życzymy młodym policjantom satysfakcji z pobytu w naszym centrum oraz stuprocentowej frekwencji osób rozpoczynających szkolenie na egzaminie końcowym.

nadkom. E.Kuligowska WP

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.