Nietrzeźwy i na zakazie za kierownicą Audi

Za jazdę pod wpływem alkoholu oraz złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów odpowie 42-letni mieszkaniec powiatu legionowskiego. Mężczyznę we wtorkowe popołudnie zatrzymali policjanci legionowskiej drogówki. Za popełnione przestępstwa kierowcy audi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci legionowskiego wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego audi. Podczas kontroli funkcjonariusze wyczuli od 42-latka woń alkoholu w związku z czym zdecydowali o przeprowadzeniu badania na zawartość alkoholi w wydychanym powietrzu. Badanie wykazało, że kierujący ma w swoim organizmie ponad 1,5 promila alkoholu, a po sprawdzeniu jego danych w systemach policyjnych okazało się, że mieszkaniec powiatu posiada czynny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Po wytrzeźwieniu, 42-latka odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz złamanie zakazu sądowego. Po raz kolejny, apelujemy do kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Jazda na podwójnym gazie zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowane decyzje za kierownicą. Niestety, wiele osób wciąż igra z życiem i zdrowiem swoim oraz innych uczestników ruchu drogowego.

kom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.