Nieporęt: Ważni goście w Urzędzie

12 stycznia, w ramach Innowacji Pedagogicznej, grupy „Motylki” i „Jeżyki” z Gminnego Przedszkola w Nieporęcie wybrały się z wizytą do Urzędu Gminy Nieporęt. Wesoła gromadka wraz z ich Paniami: Magdaleną Kowalewska, Anną Mańk i Ewą Lewandowską chciały poznać, jak wygląda i na czym polega praca Wójta Sławomira Macieja Mazura oraz jego pracowników.

Pierwszym miejscem, jakie zwiedziły przedszkolaki był gabinet Wójta Gminy, który od razu wzbudził ich zainteresowanie. W czasie zwiedzania gabinetu dzieci zobaczyły bardzo dużo różnych pamiątek i prezentów, wśród których królowały różne figurki słoników, więc przedszkolaki spontanicznie wręczyły przygotowany prezent, którym był … „słonik na szczęście” oraz bukiet kwiatów.
Wójt Gminy wprowadził dzieci w nieznany dotąd świat dorosłych i ważnych spraw. Po wizycie w gabinecie Wójta przedszkolaki odwiedziły gabinet Zastępcy Wójta Alicji Sokołowskiej, która też bardzo zaciekawiła dzieci, opowiadając o swojej pracy. Następnie pan Wójt zaprowadził nas do sali konferencyjnej, w której obradują Radni Gminy. Po krótkim rozpoznaniu terenu, dzieci odważnie zaczęły zadawać pytania Wójtowi: ilu Pan ma pracowników?, czy lubi Pan swoją pracę?, czy Pana praca jest ciężka?, dlaczego nie ma już sklepu Polo? oraz wiele innych ciekawych pytań. Wójt Gminy chętnie odpowiedział na wszystkie pytania, po czym również zadał kilka pytań, dotyczących miejscowości Nieporęt i jego mieszkańców. Dzieci chętnie odpowiadały, wykazując się dużą wiedzą na temat naszej miejscowosci. Na zakończenie wizyty każde dziecko otrzymało od Wójta breloczek odblaskowy i pyszne cukiereczki.

Przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Nieporęcie

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.