Nielegalnie działające automaty do gier zabezpieczone przez funkcjonariuszy

Wspólne działania funkcjonariuszy Mazowieckiego Urzędu Celno- Skarbowego wraz z policjantami Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją legionowskiej komendy doprowadziły do zamknięcia na terenie miasta dwóch nielegalnych salonów gier hazardowych. W wyniku prowadzonych działań zabezpieczono 7 automatów do gier zręcznościowych.

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Legionowie działając wraz funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego zlikwidowali dwa nielegalne punkty gier zręcznościowych. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie siedem automatów do gier hazardowych o łącznej wartości 84 tysięcy złotych, na których urządzane były gry wbrew przepisom ustawy. Maszyny trafiły do depozytu funkcjonariuszy Urzędu Celno-Skarbowego Warszawie, którzy prowadzić będą teraz dalsze postępowanie w tej sprawie.

Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie, których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna. Powyższe fakty zostały ustalone przez pfunkcjonariuszy w trakcie przeprowadzonych na miejscu eksperymentów procesowych, które potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych.

Przypomnijmy, że obecnie podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami. Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wys. do 100 tys. zł od jednego automatu. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

mł. asp. Agata Halicka

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.