Nie było wolnej karetki, wezwano strażaków i śmigłowiec LPR

W poniedziałek (20.05) chwilę przed godziną 17, u 64-letniej mieszkanki osiedla Kozłówka w Legionowie, doszło do pogorszenia stanu zdrowia, co stanowiło realne zagrożenie dla jej życia. Na miejsce rodzina wezwała Ratownictwo Medyczne. Niestety w pobliżu nie było wolnej karetki. Do akcji wezwano więc strażaków oraz powiadomiono Centrum Operacyjne Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Ratownicy Medyczni jeżdżący w załogach Państwowej Straży Pożarnej, natychmiast przystąpili do niesienia kwalifikowanej pierwszej pomocy. W tym czasie w związku z inną misją ratowniczą w której brał udział Ratownik 12 z warszawskiej bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, Centrum Operacyjne LPR do zdarzenia zadysponowało śmigłowiec Ratownik 19 z bazy w Sokołowie Podlaskim. Po niespełna 15 minutach lotu, maszyna wylądowała na osiedlowym parkingu nieopodal bloku w którym oczekiwała na pomoc 64-latka.

Lekarz po badanich stwierdził, że stan pacjentki nie zagraża jej życiu ale zadecydował o transporcie kołowym do najbliższego szpitala. W między czasie zwolniła się jedna z karetek, która przyjechała do pacjentki i przewiozła ją do szpitala. Załoga śmigłowca mogła powrócić do swojej sokołowskiej bazy.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.