Na skuterze bez kasku z 2 promilami

Policjanci z Serocka zatrzymali 29-letniego mieszkańca gminy. Mężczyzna kierował skuterem na podwójnym gazie. Alkomat wykazał ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Teraz to sąd zdecyduje o losie nieodpowiedzialnego kierowcy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat, sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna.

Policjanci z serockiej partolówki zatrzymali do kontroli drogowej 29-latka kierującego skuterem bez kasku ochronnego. W trakcie rozmowy, policjanci wyczuli od niego silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że motocyklista miał w organizmie 2,3 promila alkoholu. Ponadto w systemach policyjnych widniała informacja, że 29-latek ma zatrzymane prawo jazdy właśnie za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu.

Mężczyzna wkrótce usłyszy zarzut kierowania skuterem w stanie nietrzeźwości. Następnie jego sprawą zajmie się sąd. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

kom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.