Młodzieżowi Radni – Reaktywacja

Trwają intensywne prace nad reaktywacją Młodzieżowej Rady Miasta Legionowo. Po spotkaniach w dziesięciu szkołach i trzech spotkaniach zespołu, pracującego nad przywróceniem tego ciała doradczego do życia, podczas sierpniowej sesji „dorosłej” rady zostanie wybrany koordynator, który będzie pracował z młodzieżą.

Tematem zajął się radny Rady Miasta Legionowo, Przemysław Cichocki – spotkał się z przedstawicielami samorządów szkolnych i młodzieży w 10 szkołach, pytał samych zainteresowanych – uczniów gimnazjów i liceów – czy byliby zainteresowani pracą w młodzieżowym odpowiedniku ciała uchwałodawczego, jak wyobrażają sobie taką pracę, jakie mają pomysły. – Ważne jest to, żeby młodzi ludzie mogli rozwijać się za pośrednictwem Młodzieżowej Rady Miasta, która będzie mogła inicjować różne przedsięwzięcia i wydarzenia w naszym mieście, a także wspierać pomysłami tę „starszą” radę. To przecież młodzi ludzie najlepiej znają problemy dnia codziennego swoich rówieśników i liczę na to, że zaproponują rozwiązania, które będą służyły wszystkim młodym mieszkańcom naszego miasta” – mówi Przemysław Cichocki, dodając, że jest pozytywnie zaskoczony tym, że młodzi ludzie chcą angażować się w życie społeczne Legionowa.

Dołączyli do projektu

W zespole pracującym nad zmianą statutu Młodzieżowej Rady Miasta jest 5 radnych: Marta Bogucka – Frańczak, Paweł Głażewski, Leszek Smuniewski, Adam Aksmit oraz Przemysław Cichocki. Oprócz nich w spotkaniach biorą udział Zastępca Prezydenta Miasta Legionowo Piotr Zadrożny oraz pracownik Biura Rady Miasta i Informacji Publicznej. Dotychczas wypracowano propozycję wydłużenia kadencji młodych radnych do 2 lat, ograniczenia członków do szkoły ponadgimnazjalnej i trzecich klas gimnazjów oraz zaproponowano, by w radzie mogli zasiadać także mieszkańcy Legionowa uczący się w szkołach poza miastem oraz uczniowie legionowskich szkół mieszkający poza Legionowem. Ważne, by byli oni związani z tym miastem.

25 wybranych

Kolejnym krokiem do reaktywacji Młodzieżowej Rady Miasta będzie spotkanie zespołu, omówienie statutu podczas posiedzenia Komisji Oświaty, Kultury i Sportu i w końcu wybranie koordynatora podczas sesji Rady Miasta Legionowo. Nowy koordynator spotka się z zainteresowanymi pracą w radzie, którzy będą mogli zaprezentować swoje pomysły, a może także przedstawić list referencyjny. Spośród chętnych wybranych zostanie maksymalnie 25 legionowskich „młodzieżowych” radnych.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.